محل تبلیغات شما

چند سال پیش یکی از دوستانم بهم پیام داد: زهرا انینمیشن در جستجوی دوری» رو دیدی؟ می‌دونست انیمیشن خیلی دوست دارم. گفتم نه. گفت تو رو خداااا ببین تو عین دوری» هستی. این حرفش تحریکم کرد که زود ببینم. دو سه ساعت بعد دانلود کرده بودم و داشتم می‌دیدم.

جدا از اینکه واقعا دوری (یک ماهین کوچک که حافظه او دو سه ثانیه است) شبیه من بود خصوصا چشاش! دوری شخصیت جالبی داشت. فراموشکاریش که عین من بود. امروز این دیالوگ انیمیشن رو در صفحه‌های مجازی دیدم و یاد اون روز افتادم:

وقتی پدر به دُری» میگه به مادرت قول داده بودم اجازه ندم اتفاقی برات بیوفته، دری جواب می‌ده: اینکه خیلی مسخرست، اگر نخوای اتفاقی برات بیوفته پس هیچ اتفاقی برات نمیوفته!»

برای به دست آوردن خوشبختی باید شوربختی هم تحمل کرد. باید فهمید خوشبختی چیه! کتاب و فیلمی با عنوان در جستجوی خوشبختی» پارسال دیدم که خیلی برام تاثیرگذار بود. اینجا چند تعریف خوشبختی که در اون کتاب بود میارم:

درس شماره 1: مقایسه کردن، موجب می شود که انسان برای خوشبختی خودش دلتنگ شود.

درس شماره ۲: خوشبختی، غالبا بی‌خبر و ناگهانی (سورپرایز کننده) می‌آید.

درس شماره ۳: بسیاری از مردم، خوشبختی خود را فقط در آینده می‌بینند.

درس شماره 4: بسیاری از من فکر می‌کنند که خوشبختی به معنای ثروتمند یا قدرتمند بودن است.

درس شماره 5: برخی اوقات خوشبختی به این معنی است که چیزی را نفهمی.

شعری از سیمین بهبهانی

شعری از فروغ فرخزاد

من نمرده بودم من زن بودم. همین ...

خوشبختی ,شماره ,درس ,رو ,خیلی ,برات ,درس شماره ,اتفاقی برات ,در جستجوی ,بسیاری از ,دو سه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اخبارورزشی درس عربی